Ev Değeri Nasıl Artar

Bir Evin Değeri Hangi Durumlarda Artar?
Yatırım amacıyla almış olduğunuz bir evin değeri yükselince onu satarak veya kiralayarak kazanç elde etme düşüncesi oldukça caziptir. Diğer yandan oturma amaçlı aldığınız evin beklediğinizin üzerinde değer kazanması ve bunu değerlendirmeniz oldukça kazançlıdır. Hangi durumlarda ev değeri nasıl artar diye Muğla bölgesinde faaliyet gösteren Gonenc Emlak bunu araştırdık ve sizlerle paylaşmak istedik.

Piyasaya göre her sene belirli oranlarda ev fiyatları artış gösterse bile, çevresel gelişmeler yanında sizin evinizin değerinin yükselmesi için yapacağınız katkınızın da önemi büyüktür. İşte evinizin değerinin daha da artması için yapılacaklar nelerdir hep birlikte görelim.

İyileşmiş Çevre Koşulları
Değer artımında en önemli etken çevre koşullarıdır. Mesela evinizin yanına yapılan bir metro istasyonu zamanla değerini artıracaktır. Çevre düzenlemesi, yeni bir park açılışı, alışveriş imkanlarının çoğalması, sosyal ve spor faaliyetlerinin gelişmesi evinize pozitif değer katar. Kaldığınız semtin görüntüsünü değiştirecek yeni alt yapı çalışmaları yapılmakta ise mesela sokaklar Arnavut kaldırımları ile döşenirse, çocuk parkı ve kreş açılmışsa, ağaçlandırma yapılmışsa, kablolu TV altyapısı, veya doğal gaz hattı döşenmiş ise evinizin değeri de yükselmiştir.

Biraz Tadilat Gerekli
Tabii ki bir ev sahibi oldunuz ve değerinin artmasını istiyorsanız herşeyi belediyeden beklemeyelim. Yapılacak tadilatlar da evin değerini artırır. Bu masrafı en baştan göze almalısınız. Önce temel eksiklikleri gidermek için işe koyulun. Bunların en önemlileri ısınma ve serinlemedir. Isıtma sistemi yoksa petek döşetip kombi almak eve artı değer katar. Pencerelerde ise ısı yalıtımı yoksa evi alacak ya da kiralayacak kişide bu olumsuz etki yapar. Siz bu eksikliği giderirseniz durumu lehinize çevire bilirsiniz. Muğla bölgesi yazları sıcak geçen bir bölgemizdir. Isınmak kadar serinlemenin de yaşam kalitesindeki önemini göz önünde bulundurarak evinize klima takabilirsiniz.Bir diğer temel ihtiyaç da hiç kuşkusuz güvenliktir. Diyelim ki eviniz alt katlarda yer alıyor. Pencerelere takacağınız estetiği hoş ve güzel parmaklıklar evinize oldukça değer katar. Ayrıca tadilat listenizin başında olabilecek bir diğer ayrıntı da çelik kapıdır.

Marmaris konutMarmariste emlak konutMarmariste satılık daireler