Kira Sözleşmesi İmzalamak

KİRA SÖZLEŞMESİ İMZALARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Marmariste kira sözleşmesi imzalamak derken ev kiralama konusunda dikkat edilmesi gereken basit fakat önemli hususlar vardır. Marmaris kiralık ev kiralarken yapılacak sözleşmedeki şartlar muhakkak sizin kriterlerinize uygun olmalıdır. Aksi takdirde sözleşme imzalandıktan sonra bu durumu hiç bir şekilde değiştirmezsiniz. Gönenç Emlak Şirketi her zaman sözleşme yapılırken konusunda uzman avukat desteği almanın doğru olduğunu belirtmektedir.

Ev kiralama sözleşmesi şartlarında sizin için uygun olması gereken en önemli husus evin teslim alma ve verilme süresidir.
Bu sürecin kontratta belirlenmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer kira sözleşmesinde bu ayrıntı yer almıyorsa, evi kesinlikle kiralamanız sakıncalıdır. Çünkü kira sözleşmesini imzaladıktan sonra belirlenen tüm şartları kabul ediyorsunuz ve belirlenen şartları daha sonradan kesinlikle değiştiremiyorsunuz. Bu yüzden kiralama sözleşmesini dikkatli bir şekilde okumalı, evi öyle kiralamak
daha doğrudur..

Kira Sözleşmesinde Yer Alması Gerekenler

• Kiranın artış oranı sözleşme de yer almalıdır.
• Evi teslim alma ve teslim etme şekilleri sözleşme de muhakkak yer almalıdır.
• Depozito ve masraflar sözleşmede yer almalıdır .
• Evde eğer bir hasar veya tadilat yapılması gereken bir durum varsa sözleşme de bu durum yer almalıdır.
• Kiranın ödeme miktarı da sözleşme belirtilmelidir.

Muğla Marmaris emlak Konut piyasasında Kira sözleşmesi yaparken dikkat edilecek olan bu hususlar oldukça önemlidir. Aksi takdirde daha sonradan kiraladığınız evin sahibi ile sorunlar yaşayabilir ev değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Uygun şartlı kira sözleşmesi için dikkat edeceğiniz bu hususları ise kontratta ayrıntılı olarak okumalısınız. Kira sözleşmesini kesinlikle okumadan imza atmayınız. Çünkü sözleşmede yer alan şartlar, hususlar daha sonradan hiç bir şekilde değiştirilmemektedir.

Kira Sözleşmesinde Dikkat Edilecek Hususlar

Yalnızca ev değil, iş yerlerinin kiralanması için de yapılan sözleşmeler dikkatli bir şekilde okunmalıdır. Kiralama sözleşmesindeki hususlar, şartlar ise ev sahibi ve alıcının istekleri üzerine iki taraflı yapılmalı, o şekilde imzalanmalıdır. Aynı zamanda kiralama sözleşmesini imzalarken, kiralayacağınız yerin ayni yer olduğunu ve kiralanacak yerin mal sahibi olup olmadığını da mutlaka kontrol etmelisiniz. Kiralayacağınız yerin bir de geçmiş dönemden kalan borcun size ait olmadığını belirten hususta sözleşmede yer almalıdır. Uyacağınız tüm bu kurallar ve dikkat edeceğiniz önerilerle kiralama da sözleşme süresi bitene kadar hiç bir şekilde sıkıntı yaşamazsınız.