Kolay Ev Sahibi Olma Yolu

EV SAHİBİ Olmak

Muğla Marmaris satılık ev arayanların ilgisini çekecek haber yazısı Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul piyasası ile paylaşıldı. Konut sahibi olmak sadece barınma ihtiyacını ortadan kaldırmak demek değildir. Eviniz öncelikle yaşam kalitenizi arttıracak, sevdikleriniz ile beraber uzun yıllar boyunca huzurlu ve keyifli mekan olmalıdır. Konut sahibi olurken, alacağınız evi seçerken bu durumu aklımızdan çıkarmamanız gerekir. Evinizde uzun yıllar huzurlu yaşamanız bakımından bu düşünceyi aklınızdan çıkarmamak sizin için faydalı olacaktır.

Kolay Ev Sahibi Olmak İçin İpuçları

1. Kira öder gibi konut sahibi olun; inşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte karşımıza birçok konut projesi çıkıyor. Tamamlanmış veya tamamlanmaya yakın olan projelerden aylık ödemesi uygun peşinatı düşük konut tercihleri yapabilirsiniz. Böylece kira öder gibi evinize sahibi olmuş olursunuz.

2. Şehir merkezinden uzaklaşın; Yeni yapılan konutlar genellikle şehir merkezinden uzakta inşa ediliyor. Bu konutlar şehir içindeki konutlara göre daha hesaplı, ucuz oluyor. Böyle tercih yaparak bütçenize uygun ev sahibi olabilirsiniz.

3. Sürekli araştırma yapın; konut sahibi olmak istediğiniz semtlerde sürekli araştırma yapın. Araştırmalarınız sonucunda mutlaka piyasa değerinin altında bir konut bulursunuz.

4. Eski yapılı evleri değerlendirin; Şehir merkezindeki evleri ihtiyaçlarınız açısından tercih edebilirsiniz. Şehir merkezindeki evler genellikle eskidir. Bu evleri uygun fiyata alarak paranız oldukça tadilat yapabilirsiniz.

5. Metrekareye takılmayın; En hızlı şekilde ev sahibi olmak istiyorsanız metrekarelere takılmayın. Küçük olsun ama benim olsun düşüncesi ile hareket edin. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor ise metrekarenin çok önemi yoktur.

6. Faizsiz yöntemleri değerlendirin; Ev sahibi olmak istediğimizde karşılaştığımız en büyük sorun evin değeri kadar ödediğimiz faizlerdir. Peşinatsız faizsiz yöntemler ile konut sahibi olabilirsiniz. Bu sistemler ile kendiniz belirlediğiniz taksit tutarıyla istediğiniz evi seçebilirsiniz.

Konut Kredisi Almanın 4 İpucu

1. KKB kredi notu; öncelikle konut kredisi kullanabilmek için kredi notunuzun yeterli düzeyde olması lazım.

2. Peşinat ve kredi tutarı; alacağınız konut için ödemeniz gereken %25 peşinat olması gerekmektedir. Konut kredileri genelde rayiç üzerinden hesaplandığı için kredi miktarı düşük çıkmaktadır. Bu yüzden alacağınız evi için ne kadar kredi çıktığını araştırın.

3. Uzun süre çalışıyor olmak; konut kredisinde aranan şart aynı iş yerinde 6 ay çalışıyor olmaktır.

4. Evli olmak, eşinizin çalışıyor olması; evli olmayı en büyük avantajlardan biri olarak sayabiliriz. Eşiniz çalışıyor ise hanenin geliri artacaktır ve bankaya eşinizi kefil olarak gösterebilirsiniz.

Marmaris Satılık evMarmarisbox

DMCA.com Protection Status