Marmaris Satılık Kale Evi

Muğla Marmariste satılık taş ev ile denize yakın kale evleri Gonenc Emlakçılık Şirketi tarafından gayrimenkul piyasasında müstakil ev arayanlara duyuruldu. Özellikle yabancıların hayranlık duyduğu Kale mevki tarihi dokuya uygunluğu korunan evler ilgi görüyor.

719 ilan numarasıyla dikkat çeken Marmariste satılık ev, tamamen restorasyon yapılarak yenilenmiş, istenirse mobilyalı olarak da teslim edilmek üzere özel müstakil ev 420.000-€ fiyatla piyasaya sunuldu. Yasal izinleri alınarak yenilenen taş ev, deniz manzarasına sahiptir. Restore edilerek konfor tesis edilen evin mevki Marmarisin kalbi sayılan Kaleye komşu olmasıdır.
Kale Evleri
1557 tarihinde Kanuni Sultan Süleyman ‘nın emri üzerine inşa edilen Kale günümüze kadar varlığını korumuştur. İçinde müze bulunan tarihi eser Marmarisin simgesi durumundadır. Kalenin çevresinde bulunan evler de imar planında yeni yüksek yapı inşaatı yasaklanarak korunmuştur.

Yat Limanı Marmarisin vitrini görünümündedir. Düzenlemeler yapılarak, kurallara uygun ticari faaliyet mevcuttur. Marinaya komşu olduğu gibi ünü yurt dışında bilinen Barlar Sokağı eğlence merkezi de, ayni bölge içindedir. Deniz yoluyla gümrük giriş çıkışı yatçıların da iyi bildiği önemli lokasyonda . İhtiyaç duyulan her şeyin temin edilmesini mümkün kılacak marketler de yaşam kolaylığı sağlamaktadır.

Taş Ev Özellikleri
Bu tip konutlar Akdeniz iklimine sahip ülkelerde görülür. Özellikle Casella evlerini güney İtalya’da görmek mümkündür. İnşaat açısından en önemli malzemenin taş olduğunu herkes bilir. Bu evler kış mevsiminde sıcak, rutubetsiz, yaz aylarında ise serin olur. Tercih edilme temel nedeni buradan kaynaklanır.

Ancak işçilik konusunda, usta bulmak güç olabilir. Çünkü yapılan iş gerçekten ustalık, deneyim gerektirir. Kullanılan malzeme kaliteli işçilik olmadan bir şeye benzemez. Ustaların yetişmesi kolay değildir. Talebi karşılamadaki zorluklar nedeniyle ustalar çok kıymetli, hizmetleri diğerlerine göre pahalıdır. Çelik konstrüksiyon, beton, ahşap ile birlikte kullanılan yapılar, kaplama olarak taşın kullanıldığı binalar da görülmektedir. Dekoratif olarak da kullanılmaktadır. Ancak; istenilen verim, tamamen taşın kullanılmasıyla gerçekleşen yapılardır.

Normal koşullarda Y-tong tuğla kullanarak yapacağınız duvar maliyeti müstakil taştan evlere göre ucuzdur. Aslında maliyet hesabı da tam olarak ön görülemez. Projede hesaplanan pek çok etmen maliyetlere doğrudan etki yapar. İşin takibi, tamamlanması külfet yaratır. Fakat katlanılan külfete karşılık ortaya çıkan eser, özellikleri ile çizgi dışı konsept oluşturur. 2+1 daire ile böylesi müstakil konut arasında dağlar kadar fark vardır. Zaten bu fark ve kalite, fiyat etiketinden de bellidir.

Evin içini gösteren resim görmek için satılık taş ev linkini lütfen tıklayınız.

DMCA.com Protection Status

Bir cevap yazın