Marmariste Ev Almak

marmaris-haber

2017 Emlak Piyasası için Öneriler
Gonenc Emlak Şirketi sektörel konulu Marmariste ev almak başlıklı yeni makaleyi yayınlamaya uygun görerek sundu. Turizm açısından çekim merkezleri arasında yer alan Marmariste tatil evleri revaçtadır. Ancak; yaz kış yılboyu yaşam sürdürmek isteyenler de ilçeyi seçmektedir.

Yıllardır hayalini kurduğunuz ev alma fikrini 2017 yılında gerçekleştirmeyi planlıyorsunuz. Araştırmalara devam ediyor, alımı, satımı zor olan yüksek tutarlar ödeyerek alacağınız ev için doğru tercih yapmak istiyorsunuz.

Bazı önemli dikkat edilmesi gereken ilgiyi göstererek arzu ettiğiniz eve kolaylıkla kavuşmanız gerçekleşebilir. Marmariste Ev almak isterken ihtiyacınız olacak başlıkları sizin için derledik.

Bütçenize Uygun Kriterleri Belirleyin

Alacağınız evde sizin için gerekli olduğunu düşündüğünüz olmazsa olmaz ihtiyaçlarınızı tespit etmenizle başlayınız. Bulunduğu semt, oda sayısı, yaşı gibi özellikleri, ailenize, yaşam standartlarınıza uygun olacak şekilde seçtiğinizden emin olun. Belirlenen özelliklerin bütçenize uygunluğuna dikkat etmenizi öneriyoruz.

Faiz Oranları

Faiz oranları 2016’da alıcı lehine avantajlı düşüş yaşadı. Öncesinde ev alanlar yeniden yapılandırma, refinans konusunda sıkıntılarla karşılaştı. Kredi kullanarak Marmariste ev almak istiyorsanız faiz oranları yükseldikçe ödenmesi gereken aylık ödemelerin hayli arttığını göz önünde bulundurmalısınız. Bu yüzden ev aldığınız süreçteki faiz oranlarına çok dikkat etmeli, faiz oranı düşük olduğu periyotu tercih etmelisiniz.

Temelden Girme Fırsatlarını Araştırın
Özellikle zaman kısıtlaması olmayan müşterilerin tercih ettiği inşa halinde projeden ev alma fikri birçok durumda ekonomik avantaj sağlıyor. Risklerini minimuma indirmek amacıyla müteahhit firmanın önceki işlerini referans olarak değerlendirebilirsiniz. Binanın yapı ruhsatını incelemelisiniz.

Ayrıca imzalayacağınız sözleşmenin çok önemli olduğunu unutmamalısınız. 2017’de teslim edilecek projeyi tercih edebilir, ödeme planınızı yaparak ödemeye bir an önce başlayabilirsiniz. Kentsel dönüşüm kapsamında Marmariste yapılan inşaatla mevsim itibari ile başlamıştır. Şimdi tam zamanıdır. Bilindiği gibi Turizm sezonu başladığında inşaata devam etmek yasaktır.

Finansal Gücünüze Uygun Fiyatı Belirleyin
Öncelikle ne kadar birikiminiz olduğunu belirleyin. Hazırladığınız peşinat ne kadar fazla olursa sizi o kadar rahatlatacaktır. Kredi çekecekseniz, aylık ne kadar ödeme yapabileceğinize, kaç yılda ödeyeceğinize karar vermek yol haritanızı belirlemede önemli unsur olur. Size en uygun teklifi veren bankayı tercih etmeniz doğru olandır. Tüm hesaplarınız sonrasında ortaya çıkan miktar doğrultusunda ev arayışına geçmek yararlıdır. Böylece isteğiniz efektif güce sahip olacağından realize edilmesi de mümkün olacaktır.

Gelecek Vadeden Seçenekleri Seçin

Değer kazanacağına inanacağınız semtlerdeki evleri tercih ediniz. Unutmayalım ki; emlak sektörü Türkiye’de hızlı değişim, gelişim gösteren sektörlerin başında gelmektedir. Marmaris Gonenc Emlak Şirketi bu konuda sizlere 23 yıldır yaptığı gibi yardımcı olacaktır. 2017 yılında aldığınız ev birkaç yılda değerini arttırarak, geleceğe yatırım olarak size kazandırabilir. Marmariste plesenk olan sözü ifade edelim. Alan her zaman kazanır.

Kaynak: Marmariste ev almak, Marmaris Emlak, Marmaris Emlak Bulteni

İrtibat : Gonenc Emlak Şirketi gonencemlak.com.tr

Bir cevap yazın