Marmariste Kiralık Ev Seçimi

Kiralık Evi Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Muğla Marmariste kiralık ev seçimi konusunda makale Gonenc Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul sektöründe paylaşılıyor. Seçimler doğru zamanda yerde bilinçli karar verilerek başarılı olur.

Şu soruyu sorarak başlayabiliriz. Marmarisi neden seçelim? Yazılı, sözlü, görsel basında Televizyon programlarında, turistik ilçemiz hakkında tanıtım haberleri sürekli yer almaktadır. Turizm açısından marka değerine sahip olan ilçe; tarihi, kültürel, sosyal geçmişi ile bilinmektedir.

Coğrafi yapısı, iklimi ise, önemli sağlıklı yaşam koşullarına uygun olması özelliği ile dikkat çekmektedir. Mavi bayraklı plajları, keşfedilmeyi bekleyen koyları, günlük ve çam ağaçlarının oluşturduğu ormanları Marmarisin cazibe merkezi niteliğini kazanmasının nedenidir. İşte bu nedenlerden dolayı Marmaris tercih ediliyor.

Peki Kiralık evlerin durumu nasıl? Fiyatları nedir? Burada 2+1 evler 650-850-TL civarında aylık ödemeli kiralanabilir. Kalitesi, yaşı, mevki, büyüklüğüne göre fiyat değişkenlik gösterir. Kiracı açısından dikkat edilmesi gerekenlere bakalım. Pek çok evin rutubet sorunu bulunmaktadır. Giriş katlarda zeminden gelen, üst katların çatı akıntısından gelen, sağlığı tehtid eden oluşumu kontrol ediniz.

Evin güney cepheli olması ısınma açısından önemli unsurdur. Güneye bakan evleri tercih etmeniz yararlıdır. Apartmanda, aidat var mıdır? Var ise miktarı nedir? Öğrenmenizde yarar var. Örneğin bahçe tanzimi, düzenlemesi, yüzme havuzu gibi giderler nasıl ödenmektedir? Bilmeniz yararınıza olur. Elektrik aboneliğini kendi adınıza yaparak, herhangi müşterek veya süsme saat uygulaması sakıncalarından kendinizi koruyunuz. Yaz ayları pek çok bölgeden farklı olarak burada uzun sürelidir. Güneş enerji sistemi size suyu bedava ısıtma olanağı tanır. Anlamı faturada doğal indirim sağlanmasıdır. Evde tadilat gerektiren herhangi eksiklik var ise kontrata yazdırarak tespit yapınız.

Gelecekte karşılaşacağınız ve üstünüze kalabilecek olan, sık yaşanan, banyodan alt kata herhangi bir akıntı olup olmadığını komşudan sorunuz. Kombili evler önemli avantajdır. Ancak, bakım yapılmadan teslim alınması doğru değildir. Servisten bakımının yapılmasından sonra sorumluluğunu almanız gerekir. Apartman veya sitede arıtma, trafo, gider konusunda sıkıntı var mıdır? Vidanjör geliyorsa ödeme, giderlerin paylaşımı bilinmelidir. Konut fiziki durumu yerinde görülerek incelenmeli, komşular sorulmalıdır. Alt, üst, karşı dairede kimlerin yaşadığı problem çıkmaması için öğrenmek yararlıdır. Atalarımız boşuna ev alma komşu al dememiş. Son olarak; evin sahibiyle karşılıklı yüz yüze görüşmede, ileride olabilecek sorunlar karşısında nasıl tutum alacağı, anlayışlı olup olmadığı da izlenmelidir. Her şey yolundaysa hayırlı olsun.

Marmariste kiralık evlerMarmaris emlak konutGonenc Emlak

Bir cevap yazın