Marmariste Satılık Ev

Altın kurallar

Gonenc Emlak Şirketi Marmariste satılık ev almak isteyenlere beş önemli kuralı anımsamayı önererek konuyu irdelemelerini önerdi. Bilindiği gibi kurallar daima yaşanmış deneyimler üzerine belirlenir. Denenmişi denemekte hayır yoktur. Önceden varılmış sonuçlara bedel ödeyerek yeniden keşif etmenin de mantıklı yanı bulunmaz. Soruları kendinizce yanıtlamak yararlı olur.

İnsanların barınma ihtiyaçları asırlardır sürmüştür. Bugünün modern dünyasında insanların önemli kısmının hayali ev sahibi olmaktır. Yıllarca tasarruf yaparak para biriktirmeye çalışırız. Banka kredilerini araştırıp en uygunu bulmaya çalışır, kazancımızın ciddi bölümünü buna harcarız. İşte bu nedenlerle hata yapmak istemeyiz.

Bütçem bu ev için yeterli mi?

Ev satın almak veya kiralamak için ev aramaya koyulduğumuzda ister istemez kriterlerimizi esnek tutmaya başlarız. Hatta bazen bu durum karşısında bütçemizi zorlayacak bir ev almaya kadar gideriz. Bu nedenle en baştan bütçenize belirli bir sınır koyarak mevcut bütçenin en asgari sınırından koşullarınızı belirlemelisiniz.

Yaşayacağım evde çocuk sahibi olma planım var mı?

Evinizi alırken küçük bir evin rahatlıkla size yetebileceğini düşünebilirsiniz. Ya eve taşındıktan sonra çocuk sahibi olmayı planlarsanız? Bu nedenle yapacağınız planlar içerisine en az beş yıl hedefini koymalı ve bu yıllar içerisinde neler istediğinizin planını yapınız.

Seçtiğim muhitte en az beş yıl yaşamayı hedefliyor muyum?

Kiraladığınız evin hayatınızı kolaylaştıracak alternatiflerini göz önünde bulundurarak ulaşımda kolaylık, iş yerinize olan mesafesi bakımından tüm kriterleri düşündüğünüzü farz edelim. Mesela Marmaris gibi şehirde iki yıl sonunda çok yoğun bir trafik ile karşılaşırsanız taşıma şansınız olmayabilir. Bu incelemeyi yapın ve hesaplayın.

Kendime ait bir eve sahip olmalı mıyım?

Ev sahibi olmaya karar vermiş olabilirsiniz ama birkaç yıl sonra ne iş yapıyor olacağınızı, nerede olacağınızı henüz netleşmedi ise kendinize ait ev satın alma fikrini bir kez daha değerlendirin. Belki düşünceniz sadece yatırım amaçlı olabilir fakat yeni taşınacağınız yerdeki masraflar için satmanız icap ederse ve elden çıkarmakta zorlanırsanız hiç istemediğiniz bir fiyatta satmak zorunda kalabilirsiniz. Bu konuda emlak alımında Marmaris Emlak size yardımcı olacaktır

Alacağım ev yasaya uygunluğu nedir?

Daha sonra başınızın ağrımaması için alacağınız evin yasal durumunu, üzerinde haciz, tedbir ve yasal sorunlar olup olmadığının araştırmasını yapın. Bu tedbirleri önceden almak ve araştırmayı iyi yapmak her şeyin başında yapmanız gereken işlem. Bu yüzden güvenebileceğiniz, alanında profesyonel bir emlakçı ile çalışarak bu işleri onlardan istemeniz en doğru karar olacaktır. Danışmak Kazandırır..

MarmarisboxGonencemlakmarmaris emlak

marmaris haber