Temelden Ev Almak

Temelden Ev Almak Mantıklı mı?

Muğla Marmaris Gönenç Emlak Şirketi gayrimenkul sektöründe sorgulanan temelden ev almak mantıklı mı sorusu yanıtını paylaşıyor. Konut ihtiyacı, yüzyıllar boyunca insanlığın ortak ihtiyacıdır. Temel ihtiyaçlarımız arasında yer alan evler, günümüzde en karlı yatırım araçlarından birisidir. Kira veya satım ile büyük paralar kazanmak mümkündür. Fakat bu işin bazı püf noktaları bulunmaktadır. Eve yatırım yapmanın püf noktaları arasında en önemli detay arazi seçimidir. Eğer seçtiğiniz arazi veya konum güzel  alanda ise eviniz çok çabuk bir şekilde satılacaktır. Bunun yanında aldığınız evin ışık görmesi, ısınması gibi diğer küçük ama önemli detaylar evinizin değerini arttıracaktır. Güney bölgesinde yer alan konut daha sıcak olduğundan çok daha kolay şekilde satılacaktır. Daha çok kar getirecektir. Evinizi satarken dikkat edilmesi gereken noktalar bununla da sınırlı kalmamaktadır. 3+1 veya 2+1 olması hiçbir şeyi değiştirmemektedir. Önemli olan evinizin boyutu metrajıdır. Bu yüzden evi satarken metrekare cinsinden hesaplama yapılması gerekmektedir.

Temeleden konut alımı

Temelden Marmariste satılık ev almak sizin için çok daha karlı olacaktır. Yalnızca 1 – 2 yıl arasında bir süre bekleyerek binlerce lira aşağı fiyata ev almanız mümkündür. 1 – 2 yılın ardından evi satarak kar edebilir veya ucuz konuta sahibi olabilirsiniz.

Kira fiyatları bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Temelden ev alarak kirada beklemek sizin için daha karlı olacaktır. Evinizi ucuza almanızın sayesinde daha fazla kar edebilirsiniz. Örneğin 750 TL aylık ödemeli kirada oturuyorsunuz. Yılın sonunda kiraya ödediğiniz masraf, evinize ettiğiniz kardan daha olacaktır.

Evi Kiraya Vererek Kirada Oturmak

Evinizi kiraya vererek oradan gelen para ile sizler kar edebilir veya daha uygun semtte oturabilirsiniz. Temelden ev alarak bu işe başlayabilirsiniz. Evinizin teslim edilmesinin ardından kiralayabilirsiniz. Güzel semtte ise kira fiyatları oldukça yüksek olacaktır. Bu sayede uzun vadede sizin için oldukça karlı olacaktır. 750 Lira kirada oturan kiracı 1000-TL kira geliri ile ayda 250 lira kar edebilir. 250-TL her ne kadar az görülse bile, faturalarınızı veya bazı özel masraflarınızı bedavaya getirmeniz mümkün olacaktır.

Selimiye Satılık KonutMarmaris Satılık Evler