Dask Hasar İhbarı

Gönenç Emlak Şirketi Uyarıyor
Gayrimenkul sektöründe hizmet 24 yılına sahip Gönenç Emlak Şirketi Dask Hasar İhbarı ve sigorta konusunda uyarıyor. Bu konuda ayrıca Marmaris Blog sayfalarımızda yer veriyoruz.olduğunuz deprem sigortası sayesinde bu zararınız mümkün olduğu kadarıyla karşılanır. Yaptırmış olduğunuz poliçeden faydalanabilmeniz için binanızın tamamen veya kısmen zarar görmüş olması fark etmez, sigortanızın içeriğine göre tam teşekküllü bir sigorta yapılmadı ise küçük büyük bütün zararlar için tazminat isteyebilirsiniz. Ancak tam teşekküllü değilse sizlere belirtilen çerçeveler ışığında tazminat talep etme hakkınız vardır.

İHBAR NEREYE YAPILIR?

Deprem sigortası ülkemizin fay hatları üzerinde olması nedeni ile artık zorunlu hale geldi. Elektrik, su, doğalgaz aboneliği, ev alım satım işlemleri artık dask olmadan yapılamıyor.

Mevcut olan sigortanız sayesinde  ihbarınızı, başınıza gelen afet olayından sonra nereye yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Çünkü herkes benim başıma gelmez düşüncesiyle yaşar. Sadece zorunluluk olduğu için sigorta yaptırır.

İhbarı öncelikle ALO DASK 125 hattına yapılabilir ki bu hat size 7/ 24 cevap verecektir. Web sitesinde on-line  işlemleri bölümünden ihbarda bulunabilirsiniz. Bunların dışında Dask adına zorunlu deprem sigortası poliçenizi düzenleyen sigorta acentenize giderek  bildiriminde bulunabilirsiniz.

İHBARINDA İSTENEN BELGELER

Dask hasar ihbarı için başvuracağınız birimler sizden bazı evraklar isterler. Bu evraklardan bazıları şunlardır; Kimlik numaranızın ve poliçe numaranızın da bulunduğu hasar bildirim belgesi, tapunuz, hasar gören yerin açık ve tam adresi, daima ulaşılabilecek bir telefon numarası.

Tespit işlemlerinde en önemli belge evinizin veya hasar gören yerin açık adresini bildirdiğiniz belgedir. Çünkü hasar yerine hasar tespit işlemleri için Dask adına görevlendirilen bağımsız eksperler ya da hasar tespit görevlileri gelecektir. Hem onların işini kolaylaştırmak adına hem de sizin işlemlerinizin daha kısa sürede sonuçlanmasını sağlamak amacı ile bu çok önemlidir.

Bu evraklar dışında bilinmesi gereken başka bir hususta şudur ki; dask poliçenizin içeriğidir. Mutlaka tam teşekküllü bir sigorta yaptırmanızı öneririz. Deprem sonrasında oluşabilecek yangın, sel, arttçı depremler veya daha küçük maddi hasarları da kapsayan bir sigorta afet sonrası işlemler açısından önemlidir.

Marmaris Haber Emlak Haberleri

marmaris haber

DMCA.com Protection Status