Datça Yatırım Hedefinde

Konuk yazarlar İlimiz ve çevresi hakkında haber duyuru bilgilerini ileterek Muğla Datca yatırım hedefinde bilgisini paylaştılar.

Yatırımlar Devam Ediyor
Muğla’nın Datca ilçesinde geçtiğimiz sene bittiği halde, yapı kullanma izin belgesi bir türlü alınamadığı için açılışı yapılamayan Datca devlet hastanesi bugün hizmet vermeye başlamıştır. TOKİ tarafından yaptırılan devlet hastanesi 10 bin 348 mk arsa üzerine yapılmış olup 6 bin 179 mk kapalı alanda yer almaktadır. İki kattan oluşan ve bir de bodrum katı olan hastanenin ayrıca 34 yatak kapasitesi de bulunmaktadır. Datca Devlet Hastanesinin birinci katında idari bölüm, poliklinikler, acil üniteler ve diyaliz bölümü yer almaktadır.

İkinci katında ise doğumhane, servis alanları ve ameliyathane bulunmaktadır. Hasta bekleme alanı, bekleme odaları ve numara sistemi ile modern tarzda hizmet verecek hastanenin ilk ziyaretçisi ise AKP Muğla il başkanı olan Kadem Mete idi.

Kadem Mete, partinin Datça İlçe Başkanı olan Mehmet Cennet, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve belediye meclis üyeleri ile beraber hastane binasında incelemede bulundular. Başhekim Doktor Çağatay İnan’dan ise çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Hastanenin çok önceden açılması gerekirken, kimi zihniyetler tarafından geciktirildiğini ifade eden Kadem Mete, ‘’ Datça Devlet Hastanesinin yapımını üstlenen TOKİ’nin göndermiş olduğu bir belge vardır. Bu belge hastanenin neden geç açıldığını göstermektedir. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin herhangi bir firmaya yaptırmış olduğu üst yapı veya alt yapının geçici olarak kabulünden sonra süreç başlamaktadır. Burada TOKİ, 7 Haziranda yapı kullanım izni için başvuruda bulunmuş olduğunu belirtmektedir. Belediyenin 15 gün içinde bu belgeyi vermesinin gerekli olduğunu hatırlatıyor. Keyfi sebeplerle belediyeler, hizmetleri geciktiremezler. Belediye farklı bahanelerle sürekli olarak başka evraklar isteyerek , hizmetin bugüne kadar vatandaşa ulaşmasını engellemişlerdir’’ diye ifade etti.

TOKİ’nin 26 Mayıs 2016’da inşaatın geçici olarak kabulünü aldığını, 7 Haziranda ise yapı kullanma izni için belediyeye başvurulduğunu hatırlatan Kadem Mete, belediye ise bu talebe 30 Aralık 2016’da cevap vermiştir. Aradan geçen 6 aylık süre zarfında, belediyenin bu hizmetin vatandaşa ulaşmasını engellemiştir. AKP il başkanlığı olarak Datca Belediyesi hakkında da suç duyurusunda bulunulacağını söyledi. Kadem Mete daha sonra da beraberindekiler ile hastane binasını gezdi.

Gonenc Emlak Şirketi kriterlere uygun konuk yazarların makaleleri yayınlıyoruz. Emlak, Turizm, Spor, Ekonomi konulu yazılara yer veriyoruz.

İlişkili KaynakLar: Marmaris Haberler, Marmaris emlak

Bir cevap yazın