Marmariste Gayrimenkul Sektörü

EMLAKÇILARIN GÖREV VE SORUMLULUKLARI NELERDİR?

Muğla Marmaris Gönenç Emlak şirketi Marmariste gayrimenkul sektöründe 24 ncü yılına bilgi birikim deneyimle oluşan vizyonuyla hazır. Sektöre ilişkin düşüncelerimizi, konuk yazarların katkılarıyla paylaşmaya devam edeceğiz. Gayrimenkul sektörü gittikçe büyüyen, her geçen gün büyük sorumluklar getiren meslektir. Eski zamanlarda olduğu gibi  iş hakkında bilgisi olmayan, her emekli olan kişinin  emlak dükkânı açması gibi durum söz konusu değil.

Gayrimenkul sektörü insanların ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp onların talep ve bütçesine uygun olarak mekânları bulup müşterileri en iyi şekilde memnun edebilme adına hızla yol kat etmektedir. Emlakcılık yapmak düşünüldüğü gibi kolay  iş değildir. Emlakçı denince akıllara ilk gelen ev bulan, arazi, dükkan kiralayıp satan aracı kişiler gelmektedir. Aslında yapılan iş o kadar basit değildir. Gayrimenkul sektörü ile halka hizmet veren kişiler gerekli belgeleri yasalara uygun olarak hazırlayıp onları takibini de yapmaktadır. Noter huzuruna gidildiğinde bütün belgelerin düzgün, eksiksiz olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Böylece devir işlemi sorunsuz  şekilde gerçekleşmesi sağlanır.

İşinde uzman emlakçılar müşterisinin neyi nasıl istediğini, ne kadar bütçe ayırabileceğini önemli ölçüde algılar. Bu sayede bütün evraklarını alfabetik sıraya göre düzenli olarak ayırır.  İstediği belgeye zaman kaybetmeden çok kolay bir şekilde ulaşır. Özen, önem,bilgi, tecrübe gerektiren meslek hız ve hata kabul etmemektedir.

EMLAKÇILARIN SAHİP OLDUKLARI SORUMLULUKLAR

Emlakçıların sorumlulukları, yaptıkları iş oldukça önemlidir. Gayrimenkul danışmanları sahip oldukları sorumlulukların en başında hizmet verdikleri müşterilerinin portföylerini en iyi şekilde bilmeleri gelmektedir. Bundan sonra sorumluluklarında bulunan arazi, ev, arsa vs gibi yerlerin bütün donanım, bilgilerini en iyi şekilde bilmeleri gerekmektedir.

En iyi emlakçı sahip olduğu yerlerin bilgilerini en kapsamlı bilen bu yerleri müşterilerin istekleri, önerilerine en uygun şekilde seçerek onları mutlu edebilendir. Bunların yanı sıra gerekli olan evrakları düzenli  tutarak mevzuata hakim olmaları gerekmektedir.

EMLAK SEKTÖRÜ

Gayrimenkul sektörü sadece ticaret olarak bilinmemelidir. Bu sektörle ilgili yasalara, ictahat kararlarını izlemek bilgi sahibi olmak gerekmektedir. İnsan ilişkilerinin güçlü olması gerekir. Müşteri memnuniyeti odaklı olunmalıdır. Kısaca emlakçılık mesleği ciddi sorumluluk gerektirten, bilgi ve donanım ile yapılan iştir. Her geçen gün gelişmekte olan inşaat sektörü ile paralel olarak emlak sektörü de önemli ilerlemeler kat etmektedir. Konusunda uzman profesyoneller ile çalışmak, danışmak kazandırır.

Marmaris Emlak Gönenç EmlakMarmaris emlak blog

DMCA.com Protection Status