Marmariste Tatil Yaşam

Marmarise yerleşmek istiyorsanız önce Marmariste tatil ve çevresini gezmek karar vermeden önce yaşayacağın yeri öğrenmek tanımak önemlidir. Bu nedenle yaz tatili planlarınızı bu yönde düzenlemek geleceğinize bir adım atmaktır.

Marmaris’i Gezerken
Muğla’nın cennet köşelerinden biri olan Marmaris’i Gezerken hem tarihe yolculuk yapacak, hem o güzel denizin keyfine varacak, hem de kendine özgü yemekleri ile yeni lezzetler tadacaksınız. Marmaris Muğla’nın en çok turist ağırlayan tatil beldesidir. Birbirinden güzel koyları, antik kentleri, doğası, mavinin her tonunu göreceğiniz denizi, mavi bayraklı plajları ile her yıl binlece turistin uğrak noktası olmuştur. Marmaris’i gezmek için bir gün kesinlikle yeterli olmaz. O yüzden ya otelde yer ayırtmayı ya da en iyisi 23 yıldır bölgede hizmet veren Gonenc Emlak Şirketi aracılığı kiralık ev bulmayı düşünmelisiniz.

Marmaris’i Gezerken, sürekli olarak güzelliği karşısında şaşırıp kalabilirsiniz. Kendinizi cennette gibi hissedebilirsiniz. Yemyeşil tepeleri, doğa sporlarına olanak sağlamaktadır. Mayıs, eylül ayları arasında daha yoğun olan Marmaris yöresel yemekleri ile anılarınızda yer edecektir. Barlar sokağında sabah kadar eğlenebilirsiniz. Birbirinden lüks, kaliteli otellerin yanı sıra villa ya da daire de kiralayabilirsiniz. Marmaris’e gittiğiniz zaman koyları ziyaret etmeli, tekne turlarına katılmalısınız. Böylece tatilinizin tadına daha iyi varabilirsiniz. Tüm dünya mutfaklarının yanında yöresel yemekleri ile kendini kanıtlamıştır. Örneğin Marmaris’e gittiğiniz zaman balık, döş dolması, dutmeş çorbası, çintar kavurması, keşkek, ekşili biber ve olmazsa olmaz olan turunç reçelinin mutlaka tadına bakmalısınız.

Nereleri görülmeli
Marmaris’i Gezerken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Marmaris Müzesi, kalesi, Dalyan, İçmeler, Cennet Adası, Sedir Adası, Kleopatra Plajı, Tutunç Koyu, Kızkumu Plajı, Gönnücek, Bozburun, Kumlubük, Hisarönü , Selimiye , Fosforlu Mağara, Çiftlik , Çamlı Köyü, Orhaniye, Söğüt, Bördübet, Abdi Reis, Ayın, Hafsa Sultan Kervansarayı, Halıcı Ahmet Urkay Müzesi ve bir çok antik kent bulunmaktadır. Buraları gezip görmeden Marmaris’te tatil eksik yapılmış sayılır.

Marmaris gibi güzel turizm beldesinde tatil yapmak ya da buraya yerleşerek yaşamınızı sürdürmek istiyorsanız ev kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz. Nitekim, Marmaris Gonenc Emlak Şirketi sizin isteklerinizi ön plana alarak, uygun evi bulmak amacıyla danışmanlık hizmeti verebilir. Profesyonel uzman ekiple çalışan firma, danışmak kazandır odaklı çalışır. İrtibat kurmanız önerilir.

Kaynak: Marmaris Haber, Marmariste Yerel haberler, Marmaris emlak

Bir cevap yazın