Gonenc Emlak Merkez Ofisi

0
313
Gonenc Emlakçılık Şirketi Marmaris merkez ofisi tabelası yenilendi

Mugla Marmaris piyasası öncü firması Gonenc Emlak merkez ofis tabelasını 23 yıl içinde üçüncü defa yeniledi ve ayni adreste gayrimenkul danışmanlık hizmetinin devam ettiği açıklandı. Marmariste emlakçılık şirketi olarak adresini değiştirmeden 23 yıl sektörde aralıksız faaliyette bulunan tek firma Gonenc Emlakçılık Şirketidir.

01.01.1994 tarihinde Muğla da kurulan firma ayni yıl Marmariste Ticaret Odası açılınca, üye olmuştur. Bu üyelik hala devam etmektedir.

Şirket kurucusu Kemal Gonenc hizmetlerinin günün koşullarına göre pozisyon alarak devam edileceğini açıkladı. Artık, danışmanlık yanı sıra, gayrimenkul alım satım faaliyeti çalışmalarında,  kendi mülklerimizi satıyor, al dinlendir sat, prensibinin ön planda olduğunu belirti.

Mugla çevresi gayrimenkul piyasası

2015 yılında 1.000.000 adet konut geçen yıl olduğu gibi satış adeti aşılır mı? Beklentiler bu yönde. Türkiye genelinde 2014 yılı toplam 1.165.381 konut satışı gerçekleşti. Bu satışların 541.554’ü ilk el birinci satış, 623.827 adeti ise ikinci el emlak satışı olarak görüldü.Geçen yıl da toplam bir milyon adet üzerinde satış işlemi gerçekleşti.

Gayrimenkul sektörüne 20 yıl üzerinde aktif hizmet veren şirketimiz faaliyet alanımız Mugla’daki gayrimenkul hareketini inceledi. Editörümüzün aşağıda verdiği grafikte görüleceği üzere Muğla İli satılan konut sayısını kıyaslama yapabiliyoruz. 2013 Ocak ayında, 1049 adet olurken 2014 ilk ayında 1186 ve bu sene 2015 için ise; 1158 tane satış işlemi gerçekleşmiştir. Muğla Merkez yanı sıra, Bodrum, Fethiye, Datça, Marmariste yabancılara satış işlemleri de yaşanmıştır. Ancak Antalya’nın Muğla ‘dan önde olduğunu belirtelim.

Muğla İli’nde 2015 satılık konut işlemlerinde birinci el (yeni) konutlarda, geçen yıl ile ayni satış hacmi izlenmektedir. 378 birinci el konut satılmıştır. İkinci el ise; 780 adettir. 2014 yılına göre ayni Ocak ayında biraz gerileme görünmektedir. Ancak; istatistik sonuçları sonuçları yeni yıla başlangıçta tüm yıl için yeterli veriye sahip değildir. En azından üçer aylık kıyaslama gereksinmektedir.

Marmariste gayrimenkul sektörü açısından ise, arsa arzının kısıtlı olması, buna karşın dönüşüm ile yeni konutların yapılması, piyasada döngüyü sürdürmektedir. İkinci el konutları satış oran katsayısının daha yüksek olduğunu belirtelim. 1/25.000 ölçekli Datça Bozburun Revizyon Planı onayı sonrası, villa inşaatları arıtışı, satışlara yansımasının olumlu yönü olması pozitif etki sağlayacaktır.

Resmi site: http://www.gonencemlak.com.tr

Kaynak: Marmaris haber,  Marmaris emlak,  Marmaris satılık daire,

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER