Marmariste Tatil Bitmiyor

0
204
Marmaris turizmi gayrimenkul piyasalarını geliştiriyor.

Kleopatra Adası

Muğla ve çevresi Gonenc Emlakçılık Şirketi Marmariste tatil bitmiyor sözünün doğruluğu tatilcilerin ifadeleri ile onaylandığını duyurdu. Marmaris’in 16 kilometre kuzeyinde yer alan Kleopatra Adası diğer adı ile Sedir Adası. Marmaristen Haber olarak sizler için Kleopatra Adası hakkında araştırma yaparak,  çevrenin en güzel tatil bölgelerini tanıtmaya devam ediyoruz. Beğendiğiniz taktirde Marmariste kiralık ev bulmanız mümkündür.

Marmaris’de yaşayanlar tarafından en çok turlanan bölgeler arasındadır,  Kleopatra Adası bölgeye gelen tatilcilerin kesinlikle görmesi gereken yerlerin ilk sırasında yer almaktadır. Kleopatra Adası sanki altın kaplı sarı şahane kumsalı ile adeta bulutları andıran masmavi denizi ile muhakkak gezilmesi gereken yerlerden biridir. Kleopatra Adası temiz, sakin plajı ile tatilcilerin vazgeçilmez yerlerindendir, Kleopatra Adası diğer adıyla Kleopatra Plajı olarak adlandırılır. Antik dönemlere ait antik tiyatro, şehir surları kalıntıları tatilcilere ayrı bir görsellik yaşatmaktadır.

Kleopatra Adasının başka bir özelliği Kleopatra’nın burada yıkandığına inanılmaktadır. Diğer bir tarih söylentisi ise Antonius ile Kleopatra buraya Kuzey Afrika bölgesinden gemilerle altın sarısı deniz kumu getirtmişler, burada uzun süre yaşamışlar.

Kleopatra Adası En Güzel Gezilecek Yerleri

Özellikle sakin, temiz piknik alanı bulunan Kleopatra Adası deniz, sarı kaplı kumsalın tadını çıkarmak isteyenlerin tam yeri olmaktadır. Kleopatra Adasına 3 kilometre uzaklıkta ki Çamlık iskelesi Kleopatra Adası yapılacak tekne gezilerinin uğrak yerlerinden biridir. Çamlık Köyü eski dönemlerde Karia bölgesinin ilk yaşam alanı olduğu inanılmaktadır, berrak temiz suyu, temiz oksijenli havası, hiçbir yerde bulunmayan muhteşem manzarası ile Çamlık Köyü gezi sevenlerin kesinlikle görmesi gereken yerlerden biridir. Çamlık Köyü çevresinde 9 kilometre uzaklıkta Boncuk Köyü bulunmakta, ilerisinde ise; Karaburun bulunmaktadır, özellikle temiz hava, dalış turlarının en çok uğradığı uğrak yerlerden biridir.

Kleopatra Adası’na Nasıl Gidebilirsiniz?

Kleopatra Plajı için Marmariste, tüm bölgelerinden sürekli olarak ulaşım bulunmaktadır. Başlıca ulaşım yerlerinden birisi Çamlık İskelesi’dir, Çamlık İskelesi üzerinden Kleopatra Adası’na periyodik olarak tekne seferleri bulunmaktadır. Muğla’dan Marmaris’e uzanan yolun 12’inci kilometresinde Çamlık Köyü levhası görebilirsiniz, gördüğünüz levhadan saparak yaklaşık 6 kilometre gittikten sonra Çamlık İskelesine ulaşabiliyorsunuz. Çamlık İskelesinde sizlere yardımcı olabilecek birçok kişiye rastlayabilirsiniz.

Firmamız bölgemizden haberleri paylaşmaya devam ederek, özellikle gayrimenkul piyasası hakkında gelişmelerden haberdar etmeye önem vermektedir. Bizi lütfen izleyiniz.

Kaynak: Marmarisin haberleri

DMCA.com Protection Status

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER