Marmaris Spor Yaşamı

Spor Yaşamı

Gönenç Emlak Şirketi Marmariste spor yaşamı önemine dikkat çeken açıklama hakkındaki yazıyı okurlarına sunarken konuk yazarlara da yer veriyor. Turizm dediğimizde genellikle aklımıza; yaz aylarında plajda denize karşı uzanmış güneşin yakıcı sıcaklığının tadını çıkardığımız, denizin serin sularında ferahlamaya çalıştığımız görüntülerimiz gelir. Öte yandan belli bir kesim ise kış tatillerini sevenler kar manzaralı tepelerde kayak ya da snowboard yaptığı görüntülerini hayal ederler.

Halbuki sadece bu iki dönemi kapsamayan turizm farklı bir çok alanı daha kapsamaktadır. Sizlere Muğla’nın bu güzel  ilçesindeki spor turizmi hakkında bahsedeceğiz. Defalarca tatil yaptınız ve tatilleriniz birbirinin aynısı haline mi geldi, o zaman bu yazımızı dikkatlice okuyabilir bir sonraki tatil planınızı daha farklı ve spor dolu hale getirebilirsiniz.

Yaşam Kültürü

İlçemiz dağ ile denizin eşsiz uyumu ile muhteşem bir doğaya sahiptir. Doğa tutkunu ve macera tutkunu iseniz Marmaris’te size uygun bir çok aktivite bulunmaktadır. Marmaris’in sahip olduğu ormanları ve tepeleri keşfetmek için dört çeker bir araba kiralayıp jeep safari turu yapabilir, oksijenin bolluğunu vücudunuza da hissettirebilirsiniz. Doğaya araç ile çıkmak istemiyorsanız farklı alternatifler de mevcut. İsterseniz at safarisi yapabilir, isterseniz dağ bisiklet turu yapabilirsiniz. Hiç taşıt kullanmak istemiyorsanız treeking ya da orman ve kanyon yürüyüşleri sizler için sunacağımız diğer alternatifler olacaktır.

Bu kadar denizden uzaklaşmaya gerek yok diyenler için Marmaris’te denizde yapılacak aktiviteler mevcut. Bir çok tatil bölgesinde de bulabileceğiniz gibi Marmaris’te de jet ski kiralayabilirsiniz. İsterseniz Dalyan’a tekne turuna katılabilirsiniz ya da günü birlik tekne turlarına katılarak Marmaris sularının gizemini keşfedebilirsiniz. Daha çok adrenalin istiyorsanız deniz paraşütü, parasailing, flyboard, yelken, wakeboard yapabilirsiniz.

Marmaris Spor Dünyası

Eğer su altını merak edenler varsa güzel bir haberimiz var. Muhteşem doğa güzelliklerini  görebileceğiniz  52 adet dalış noktasına sahip olmakla birlikte eğitimli dalgıçlar eşliğinde ya da yeni başlayanlar için düzenlenen dalış turları ile birlikte, su altının güzelliklerini kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Marmaris’in berrak sularında su altında balıkları besleyebilir onlarla birlikte akvaryumda olduğunuz hissine kapılabilirsiniz. Marmariste doğa sporlarından su sporlarına bir çok farklı alternatif sizleri bekliyor olacak. Tek yapmanız gereken bir sonraki tatil planınıza dünyanın incisini eklemeniz. Konut sahibi olmak isteyenler hayallerini tatil yapar gibi yaşam boyu burada sürdürmeyi düşünerek yerleşiyorlar. Meşhur bir söz burasının suyunu için ayrılamazmış. Eh artık başka ne diyelim.

Marmaris Haber

İletişim: 0532 312 01 16

Bir cevap yazın