Marmariste Emekli Yaşamı

Sahil Yürüyüş Yolu
Sağlıklı, tatil gibi Marmariste yaşam, cazibesiyle yerli yabancı konuklarını ağırlıyor. Gonenc Emlak Şirketi konut satışlarında yıllardır yaşanan artış sonucu son birkaç senedir Marmarisin yaz kış yaşanılır olduğunu, yazlık özelliğinin ikinci planda kaldığını belirtti.

Ormanlara paralel uzanan 10 kilometrelik plaj boyu yürüyüş yolunu, hemen her yaştan spor yapanlar dolduruyor. Yaz kış her mevsimde, yürüyüş yapan, koşanlar, Belediye ‘in yerleştirdiği spor aletlerini kullanarak egzersiz yapan, sadece sabahları değil, gün boyu yürüyüş yolunda insanlar. Bir tarafta deniz, diğer tarafta dinlence yerleri, orman manzaralı yol

Yeni Bisiklet Yolu
Cumhurbaşkanlığı uluslar arası bisiklet yarışı etaplarından birisi Marmaris. Yarışlar hem sporu sevdiriyor, hem marka değerini geliştiriyor. Bütün dünyada izleyici bu organizasyon ile Marmarisin güzelliklerini çevresiyle birlikte görme şansını kazanıyor.

Yaya kaldırımları, yolun düzenlenmesi ile birlikte bisiklet yolu birinci bölümü tamamlandı. Turban ‘dan Blueport ‘a kadar gidiş geliş bisiklet yolu ana caddenin her iki tarafında yer alıyor. Araç trafiği ile arasında reflektörler ve güvenlik şeridi yapılarak güvenlik tesis edilmesi dikkat çekiyor. Nitekim güvenlik uyarıları sık aralıklarla yerleştirilmiş. Zemin tamamen bisikletin kolaylıkla kullanımına uygun olduğu görülüyor. Yeni bisiklet yolu bu spora gönül verenleri sevindirdiği kadar, gençleri de teşvik etmektedir. İkinci etabın ise çalışmaları hızla ilerliyor. Blueport merkez istikametinde çift yol cadde tek istikameti yakın zamanda tamamlanması bekleniyor.

Spor etkinlikleri
Yelken club su sporlarını sevdirmeye yönelik aktiviteler sunuyor. Yüzme ciddi etkinliklerden. Anfitiyatro mevkiinde yüzme havuzu, merkezde çok fonksiyonlu kapalı spor salonu, futbol tutkunları için stadyum önemli tesisler. Yat Yarışları çok önemli organizasyon olarak dikkat çekerken, tanıtım konusunda destek sağlıyor. Su altı dalış okulları, sertifikalı eğitim veriyor.
Sonuç olarak; sağlıklı yaşam için gerekli tesis alt yapı, organizasyon Marmariste sağlanıyor. Dileriz Marmariste eviniz olsun.

Marmaris emlak Marmaris haber Selimiye Losta

2 Replies to “Marmariste Emekli Yaşamı”

Bir cevap yazın