Mugla Marmaris Plajları

Gonenc Emlak Şirketi Muğla Marmaris plajları ve Marmariste emlak piyasasında ev alarak yerleşmek isteyenler için konuk yazarların tanıtım makalelerine yer veriyor. Bölgemizi anlatan yazılara sayfalarımızı açmaya devam edeceğiz.

Muhteşem Plajlar Koylar
Muğla Plajları Türkiye’nin en güzel plajları arasındadır. Bugün burada bazı plajlardan bahsedeceğiz.

Kızlanaltı Plajı:Kızlanaltı Plajı ismini Kızlan Köyüne ait arazilerden alır. Yay biçimindeki sahili ile sadece kumdan oluşmaktadır. Windsurf sporuna çok elverişli bir yerdir.
Kadıkalesi Plajı: Narenciye bahçelerinin arasında kalan Kadıkalesi Plajı, tertemiz denizi, geçmişi helenistik döneme kadar uzanan tarihi, muhteşem güzellikteki kumsalı, çınar ağaçlarının da yer aldığı nadide plajlardan sadece birisidir.

Taşlık Plajı: Ilıca ile Datça Limanı arasında yer aldığından Taşlık Plajı, rüzgar almamasın nedeni ile çok sakindir. Burayı farklı yapan şey ise denizin dibinden gelen, ılıca gölü denilen şifalı suların bulunduğu gölet olmasıdır. Denizden çıktıktan hemen sonra gölete girerek hem tuzlu sudan arınıyorlar hem de şifalı suyun tadını çıkarıyorlar.

CamelBeach: Kargı Koyu olarak da bilinen CamelBeach, çok eskilerden bu yana buralarda bulunan develerinden dolayı bu ismi almıştır. Şimdi ise deve turları düzenlenerek turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Muhteşem kumsalı ile dünyada her yerde bulunmayan zambaklar açmaktadır. Sadece bunları görmek amacıyla bile gidilir CamelBeach’e. Dibi yalnızca kum olan plaj oldukça sığdır.

Emel Sayın Koyu: Koyun diğer adı Bencik’tir. Tatilini her yaz Datça’da geçiren, badem festivaline katılan sanatçı Emel Sayın’dan adını almıştır.
Dişlice Adası: Marmaris’in Hisarönü’ne bağlı olan Dişlice Adası, en güzel manzaraların göründüğü doğa harikası adacıktır. Oldukça bakir doğası vardır, bunu günümüze kadar korumayı başarmıştır.

Kamelya Adası: Selimiye’ye çok yakın olan Kamelya Adası, keçileri, doğası ile ilgi çekmektedir. Burada tarihi kilise bulunmaktadır. Denizi oldukça derindir. Çok güzel kumsalı vardır. Buraya kadar gelmişken dilek ağacına ip bağlayarak dilek de tutabilirsiniz.

Aksazlar Koyu: Oyuktepe koylarından sadece önemli birisidir. Aksazlar Koyu. Çok sığ, sakin denizi vardır. Fazla berrak değildir. Kamp kurmaya çok elverişlidir. Burası dalış sporuna uygun değildir.

Bütün bu güzel plajlar koyları görmek herkesin hakkıdır. Tatil programınızı yaparken koylar, plajlar ilginizi çekiyor ise programa almanızı öneriyoruz. Gonenc Emlak Şirketi 23 yıldır konut satıyor. Dilerseniz sizin de Marmariste eviniz olsun.


.
Kaynak: Marmariste emlak konut, Marmarisbox, Marmariste satılık daireler

Bir cevap yazın