Kaşif Olmaya Gerek Yok

Turizm Cenneti Marmariste Doğa Sporları

Erken rezervasyon avantajını Marmaris tercihinde kullanırsanız kaşif olmaya gerek yok tatilinizde doğa sporlarını ilave ediniz. Marmariste yapılabilecek popüler Doğa Sporları ile tatil keyfinizi çok daha yüksek limitte yaşayacaksınız.  Bu muhteşem turizm ilçesinde dünyaca bilinen muhteşem doğası, doğa sporları ile tüm tatilcilere, macera tutkunlarına eşsiz, çok özel ayrıca sınır tanımayan imkanlar vermektedir. İlçe doğa sporları içerisinde en popüler olanlar; Quad ve buddy safari, Dört çeker araçlarla yapılan jeep safari, dağ bisikleti, orman. kanyon yürüyüşleri, jet ski, at safari, katamaran, trekking, scuba diving, paintball ve karting, yelken, dağcılık ile frating sporlarıdır.

Türkiye’de resmi olarak 33 tane milli park bulunmaktadır. Marmariste Milli Parkı ise Türkiye’nin en popüler milli parklarından birisidir. Marmarisbox Haber başlıkları içerisinde bu güzel alanla ilgili sürekli tanıtıcı haberler yapılmaktadır. Bu park herkes tarafından görülmeye değer güzellikler barındırmaktadır. Çevresindeki her parça toprak görülmeye değer güzellikte, özellikle ekolojik turizm, doğa tutkunları için de çok ideal bir alandır. Milli Park, Marmarisin altıncı kilometresinden itibaren başlar. İlçe Milli Parkı’nın sınırları oldukça geniştir.

Milli Park alanı özellikle de doğa yürüyüşü, bisiklet turu, dağcılık, trekking, binicilik turu, avcılık, orman kampı, jep safari turları için çok ilgi çeken bir bölge olmakla birlikte,ayrıca burada bu imkanları sağlayan çok sayıda işletmeler de mevcuttur. Burada yaşamak istediğiniz tüm doğa sporlarını size sağlanan sınırsız imkanlar ile rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Marmaris’in kuzeybatısında kalan bu bölge, kayalıkların oksitlenmesi nedeniyle kiremit rengi bir görüntüye sahiptir.

Ormanlık alanları da Marmarisin vazgeçilmezidir. Bölgeye Akdeniz’in bitki örtüsü hakimdir. Çam, meşe, çınar ormanları bölgeyi kaplamış olup yaz ortasında serinliğin keyfini yaşamak isteyen tüm doğa yürüyüşü tutkunları için ideal ortamlara sahiptir. Dağcılık tutkunları için de özellikle Cennet Adası civarındaki tepeler, aynı zamanda dinlenmek için güzel plajı ile oldukça ideal yerlerdir. Milli Parkı aynı zamanda Physkos ve Amos antik kentleri sınırları içerisinde yer almasından dolayı tarih turu için de güzel bir alternatif imkandır. Bölgedeki Karia uygarlığının kalıntılarını görmeniz mümkün. Milli Park sınırları içerisinde ayrıca pek çok sayıda kamp ve piknik alanı da mevcuttur.

Burada Tatil Bitmez. Yerli yabancı ailelerin akın ettiği turizm ilçesinde yaz kış sürekli ikamet edenlerin sayısı yüz bini aştı. Yaz aylarında 350.000 nüfus artışı ile gelenleri kucaklayan beldeyi programınıza almanızı öneriyoruz.

MarmarisSelimiyeMarmarisbox

DMCA.com Protection Status