Marmariste Yat Turizmi Revaçta

Gonenc Emlak Şirketi Marmariste yat turizmi revaçta olması gayrimenkul sektörüne olumlu etkiyi tanıtım turizm açısından yaptığını açıkladı.

Muğla Ve Marmaris’te Yat Turizmi
Muhteşem doğası, tarihi yerleri, koyları, plajları, marinaları ve 1124 km’lik sahil uzunluğu ile Muğla tam bir turizm cennetidir. Özellikle de yat turizmi ile ilgilenenler için biçilmiş kaftandır. O yüzden Muğla ve Marmaris’te Yat Turizmi denilince akla ilk gelen şey muhteşem mavilikteki denizidir. Marmaris yat limanına demirleyen yatlar hem turistler hem de halk tarafından ilgi ile karşılanmaktadır.

Bu lüks yatların Marmaris’i tercih etmelerinin bir nedeni ise güney bölgesinde en uzun sahili olmasından kaynaklanmaktadır. Birbirinden güzel ve lüks otellerin sıralandığı Marmaris, aynı zamanda pansiyon tercih edenlerin ve ev kiralayarak tatil yapanların da uğrak noktası haline gelmiştir. Ev kiralayarak tatil yapmak istiyorsanız adresiniz Marmaris Emlak olmalıdır.

Her sene mayıs ayının başında düzenlenen Uluslararası Marmaris Yat Festivali çok büyük ilgi görmektedir. Marmaris Yat Yarışları ise Kasım ayı başında düzenlenmektedir. 21 senedir aralıksız devam eden Marmaris Yat Festivali sürekliliği olan ender organizasyonlardan biridir. Yatların kolaylıkla bağlandığı mendirek, Marmaris Belediyesine ait Marinada bulunmaktadır. Muğla ve Marmaris yat turizmi sezonu mayıs ayının başında açılır.

Tüm hafta süresince izleyiciler ve yarışmaya katılanlar birbirinden güzel aktivitelerle bir hafta süresince gönüllerince eğlenerek festivalin tadını çıkarmaktadırlar. Yat yarışlarının sonuçları günlük olarak değerlendirilir ve ilan edilerek ödül töreni yapılır. En son gün ise en iyiler ödüllendirilerek kapanış yapılır.

Muğla ve Marmaris’te Yat Turizmi, her geçen gün artan bir ilgi ile devam etmektedir. Her konuda olduğu gibi bu konuda da kendisini kanıtlamış durumdadır. İnsanlar tatil yaparken, sadece denize girip güneşlenmek istemiyor. Farklı aktivitelerle uğraşmak istiyorlar. Doğa yürüyüşlerine, tekne turlarına katılmak, su sporları ile ilgilenmek, yat yarışlarını izlemek gibi farklılıklar istemektedirler. Bütün bunları gerçekleştirmek için tabi ki birkaç gün yetmeyecektir.

Fazla kalmak da otel faturasını şişirebilir. İmkanı olanlar için sorun yok belki ama kısıtlı bir bütçeye sahipseniz bu büyük bir sorundur. Bu anlamda yapılacak en güzel şey bir ev kiralamaktır. Marmaris Emlak ile irtibat kurarak istediğiniz yerde, ister günlük, ister aylık, isterseniz de sezonluk olarak ev kiralayabilirsiniz.

Marmaris Haber

Bir cevap yazın