Son Dakika Marmariste Konut fırsatları

Gayrimenkul Sektöründe daire satışları yükseliyor ve Gonenc Emlakcılık Şirketi Son Dakika Marmariste Konut Fiyatları açıklaması yaptı. 1999 miladi büyük deprem sonrası yeni konutlar tercih ediliyor.

Maliyetler Arttı
Marmarisin giderek emekli kenti olması süreci sarmal ivme ile hız hazandı. Oteller, apartlar yıkılarak yerine daireler yapılıyor. Marmarisin en önemli stratejik tehtit olarak belirlendiği emekli kenti olma durumu bilimsel çalışma ile saptandı. Marmaris Ticaret Odası ‘nın Ege Üniversitesi akademisyenleri tarafından hazırlanan rapordaki kamu lehine sakıncalar gerçekleşiyor.
Arsa arzının daralarak, negatif yönde gelişmesi, maliyetlerin artışına neden olmuştur. Kentsel dönüşüm cazibesi inşaat sektöründe yapılaşmayı olumlu olarak yaygınlaştırmıştır. Ancak; daire satış fiyatlarının artmasına engel olamamıştır.

Rant potansiyeli olan, Merkeze yakın, deniz manzaralı, tüm yaşlı binalar, oteller, apart otel binaları ardı sıra yıkılarak konutlar yapılmaktadır.

Yeni Satılık Daire Fiyatları
Gayrimenkul piyasasında 23 yıldır Marmariste hizmet veren profesyonel danışmanlık şirketi Gonenc Emlakcılık Ltd. Sti.; Gün itibarı ile yeni daire fiyatları hakkında açıklama yaptı. 2+1 Satılık daire fiyatları 420-450.000-TL seviyelerinde alıcı buluyor. 3+1 konutlarda ise başlangıç fiyatı dubleks daireler için 850.000-TL’den başlıyor. Ancak; kalite, mevki, metraj gibi özellikler fiyatlara ilave artan fiyat olarak yansıyor.

Sektörde isim sahibi inşaat firmaları, inşaat aşamasında %70-80 oranında konutları satmaktadırlar. Zaten inşaatın önünde, firma telefon ve adresi bulunduğundan alıcı satıcı karşılıklı anlaşma yoluna gitmektedir. Danışmanlık talebi eski bina sahibine kat karşılığı verilen konutlar için gelmektedir.

İnşaat aşamasında ev almanın avantajının, projeye uygun yasal sıkıntı yaratmayacak özel farklılıklar (mermer, parke, fayans tercihi, renk,tip,marka seçimi ve benzeri gibi) istekleri karşılamaya uygun olmasıdır. Satılık konutun seçilmesi öncelik hakkı, pazarlık veya ödeme koşulları avantajları mümkün olabilmektedir. Yapılan inşaatlara ilginin yoğun olduğu Gonenc Emlakcılık Şirketi tarafından rapor edilmektedir.

Yeni daire satın alacak olanların, evin kat mülkiyet tapusu olmasına özen göstermeleri kendi yararınadır. Yapı kullanma izin belgesi alınmadan, kat irtifakından, kat mülkiyetine geçilmez. İnşaat halinde satın alanlar, henüz kat irtifakı kurulmadı ise, gayrimenkul satış vaadi sözleşmesini Noter aracılığı ile yapmaları ile birlikte, Tapu Müdürlüğü ’nde şerh konulması işlemini mutlaka yapmaları gerekir. Danışmak kazandırır.

Kaynak: Marmaris Haber,   Marmaris emlak haberleri,   Marmaris emlak

Bir cevap yazın