Mugla Marmariste Kiralık Ev Bulmak

Gonenc Emlakçılık Şirketi Muğla Marmariste kiralık ev bulmak ve konut fiyatlarının yükselerek günden güne gayrimenkul sektöründe sıkıntı nedeni olduğunu açıkladı. Önümüzdeki gelecekte, arz daralmasına karşın talebin sürekli artması nedeniyle, kiralık konut fiyatlarında gerileme olmayacak. İnşaat maliyetlerinde arsa payı girdisinin satılık konut fiyatı artışının nedeni olması herhangi düzelme için öngörülmüyor.

Konut kiralama
Marmaris ve çevresinde ev sahibi olmak isteyen ya da işi gereği bu bölge içerisine taşınması gerektiğinden dolayı kiralık ev bulması gereken kişilere kötü haber gelmek üzere. Çünkü kiralık konut bulmak zorlaşıyor, insanlar artık bölge içerisinde istedikleri fiyata uygun olan evleri alma ya da kiralama konusunda zorluklar yaşıyor. Gayrimenkul sektörü içerisinde kendisine yer bulan firmaların başında gelen Gonenc Emlakçılık şirketi size bu konuda rehberlik etmektedir.

Bildiğiniz gibi bölgemiz genel olarak en sık şekilde yaz dönemleri içerisinde kalabalık hale geliyordu. Çünkü yazın ülke içerisinde gidilebilecek, aynı zamanda tatil yapılabilecek yer olarak akla şirin turizm ilçemiz geliyor. Bundan dolayı da insanların bu aylar içerisinde yapmış olduğu akın sebebiyle, yaz ayları içerisinde turistik kıyı kasabamızda kiralık ev bulmak zor hale geliyordu. Fakat son zamanlarda gelinen son nokta, artık yaz kış demeden bölge içerisinde ki evlerin fiyat artışları nedeniyle insanların Merkezde, çevresinde konut kiralamasını çok daha zor hale getirdi. Yapılan araştırmalara göre geçen sene en fazla ev satışı yapılan, aynı zamanda insanların her ne olursa olsun özellikle de yaz ayları içerisinde vazgeçemiyor olduğu yerlerin başında yine Marmarisin gelmesidir.

Mevcut durum
Yerel haber siteleri üzerinden yapılan araştırmalar, paylaşılan yazılarda ise bu sene içerisinde çok daha fazla yatırımın artacağını, bundan dolayı da bölgemizde bulunan ev fiyatlarının daha fazla artış içerisinde bulunacağı paylaşılmıştır. Buradan da çıkarılacak olan sonuç gibi insanların artık eğer konut kiralama düşünceleri bulunuyorsa, ellerini çabuk tutması gerekiyor. Çünkü daha fazla fiyat artışı beklenen kiralık ev fiyatları sizlerin hayallerini ya da isteklerini gerçekleşmesi güç hale getirebilir.
Sizde elinizi çabuk tutunuz, Marmaris kiralık evler ya da satılık evlerin sahibi olabilmek için öncelikle gayrimenkul firmalarıyla irtibat kurunuz, gerekli olan bütün girişimleri yapın. Aksi halde zaman ilerledikçe isteklerinizden çok daha fazla uzaklaşma yaşayabilirsiniz.

Konut sahipleri kiracı profilini iyice araştırmak, secici olmak davranışı gösteriyor. Herhangi anlaşmazlıkta hukuki sürecin, alacak davası, tahliye talebi, haciz işlemi gibi aylarca sürüyor olması tedirginlik nedeni. İyi hazırlanmamış sözleşme nedeniyle 15-16 ay sonra sonuçlanan davalar var. Geçen yıldan beri başlayan yıllık peşin kiralama gündemde. Bankadan kredi çekerek peşin ödesin, her ay kira öder gibi bankaya ödesin. İsterse ödemesin.Onların sorunu olur diyen kiraya verenlerin sayısı artıyor. Bizden söylemesi.

Kaynak: Marmaris Emlak Haber   Marmaris kiralık ev

One Reply to “Mugla Marmariste Kiralık Ev Bulmak”

Bir cevap yazın