Marmaris Turizmi ve Tatil

Kemal Gönenç turizmin Marmaris ekonomisinde can damarı olduğunu otuz yılda hızlı gelişmelerin tüm turistik kıyılarda yaşandığını açıkladı. Gayrimenkul piyasası birleşik su kapları benzeri birbiri ile iç içe geçmiş durumda görülüyor. Gönenç Emlak Şirketi 25 yıldır emlak sektörünün nabzını tutuyor.

25-30 yıl önce küçük balıkçı kasabası olan Marmarisin gelişerek bugün turizm sektöründe dünyanın incisi oldu. Geçmişte geçim kaynağı süngercilik, balıkçılık, arıcılık, tarımsal uğraş ile sağlanırken, artık; nerede ise tamamen turizm sektörüne dayanıyor. Turizme yönelik mal, hizmet üreten 45 alt gurup sektöre reel üretimle güç sağlıyor.

Birinci Jenerasyon
Bacasız ekonomi turizm, yöre halkının sosyal yapısını değiştirirken, eğilimleri, tercihleri de, hızlı değişim yaşadı. Sahiller yıldızlı otellerle doldu. Genellikle otellerin birinci dönem sahipleri, ağırlıklı olarak toprak sahipleri, müteahhitler oldu. Bu jenerasyon bize göre pek başarılı olamadılar. Kat karşılığı, yap sat ile para kazanan müteahhitler konut inşaatı yaparken, kazançlarıyla otel inşaatına girdiler, işletmeciliğine soyundular. Otelin inşaatı ile işletmesi ayrı mesleklerdir. Doktorluk , Avukatlık gibi farklı meslek olduğunu anladılar. Oteller satıldı. Çok az müteahhit bugün otel sahibi olarak varlığını koruyabildi. Toprak sahipleri de, otelci olmayı çok güçlükle sürdürebildi. Genellikle satışlar birbirini izledi.

İkinci Jenerasyon
İşini başında duran, araştıran, öğrenmeye istekli yerliler direndiler. Cocuklarını kolejlede, yurt dışında üniversite öğrenimi almalarını sağladılar. Şimdi ailelerinin sahip olduğu tesisleri yönetiyorlar. Vizyon sahibi, görgülü, dünyaya açık, profesyonellere iş yaptırıyorlar veya çocukları yönetimde. Dünya turistik tesis zinciri artık, Marmarise de ulaşmış, dünyanın her yerinden konuklarını ağırlamaktadır.

Turizm sektörüne hizmet üretimi açısından, Türkiye ‘de nerede ise tüm marka işletmeler, francheising firmaları Marmariste hizmet veriyor. Zamanın sahil lokantaları lezzetlerini sunarken, dünya mutfağından yemekler usta aşçılar elinden çıkıyor. Ayni durum araç kiralama, reklamcılık, sağlık, eğitim, ulaşım vb hizmetlerinde de görülüyor.

23 Yıllık Gayrimenkul Danışmanlık  Şirketi 
Gonenc Emlak Şirketi 01.01.1994 tarihinde kuruldu. Aralıksız olarak gayrimenkul sektörüne profesyonel hizmet vermeye devam ediyor. Bodrum, Fethiye sahil kuşağı hizmet alanımızdır. Marmariste emlak sektörü tuzim sektörü ile organik bağ içindedir. Kiralık satılık otel, apart, konut, villa, dükkan işyeri, tesis, arsalar, araziler pazarlama, alım-satım işimizdir. Kısaca; tüm satılık ürünleri genel anlamda turizm faaliyet şemsiyesi altında gerçekleşmektedir.

Kaynak: Marmaris Emlak , Marmariste satılık emlak , Marmariste satılık arsalar

DMCA.com Protection Status

Bir cevap yazın