Gonenc Emlak Şirketi Marmaris ve tatil için burada ev alanların yaşamları ömür boyu tatile döner dedi. Son yıllarda yerli yabancı emekliler güney sahillerine göç ediyorlar. Yerleşik nüfus 100.000 oldu.

Gelen tekrar geliyor gitmiyor
Tatil denilince akıllara ilk gelen şey eminim ki deniz, kum ve güneştir. Doğası, antik kentleri, koyları, yöresel yemekleri, kumsalı ile tam bir cennet köşesidir. Aslında ülkemizin sahil kentlerinin çoğunluğu böyledir. Ama ilçemiz daha farklı, başkadır. Mesela balıkçı kasabamıza kadar gelip de Turunç reçeli yemeden dönmek olmaz. Tekne turlarına katılmadan tatiliniz eksik sayılır. Sahil lokantalarında balık yemeden olmaz. Bunun gibi daha pek çok şey Marmaris’i diğerlerinden farklı kılmaktadır. Tatilinizi otelde geçirebileceğiniz gibi, çok kişinin yaptığı üzere ev kiralayabilirsiniz. Bunun için ise emlak şirketleri veya turizm bürolarından yetkililer ile görüşüp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Tatilinizi burada geçirmeye karar verdiyseniz öncelikle o muhteşem koylarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Oralarda kıyı lokantalardan birinde taze balıklardan yemelisiniz. Sıra sıra bulunan dinlence yerlerinde çay ya da kahve içerek manzaranın tadını çıkarmanızı öneririz. Selimiye koyu, Turunç, İçmeler, Bozburun, Kumlubük, Bördübet , Çiftlik Cennet Adası kesinlikle görülmesi gerekenler yerler arasında olmalıdır. Tatil denilince sadece bu koyları görmek için bile Marmarise gidilir. Buralarda hem piknik yapabilir, hem denize girebilir, hem de doğa ile baş başa kalabilirsiniz. Tekne turlarını unutmamak gerekir. Birden fazla tekne turu düzenleyen firmalardan birisini seçerek, ayrıca denizden bakma şansını yakalayabilirsiniz. Muhtemelen beldemizi daha çok seveceksiniz.

Marmaris ve Tatil söz konusu olunca akıllara hemen ören yerleri, müzeler gelir. Eğer tarih tutkunu iseniz İbrahim Ağa Cami, Hafza Sultan Kervansarayı, Marmaris Kalesi, Halıcı Ahmet Urkay Müzesi, Marmaris Müzesi, Taşhan Kemerli Köprüyü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kültürel anlamda bize çok şeyler katabilecek bu tür yerleri gezmek insana büyük keyif vermektedir. Sonuç olarak İlçemiz; başlı başına tarih barındıran, doğası ile insanın başını döndüren, denizi ile insanı kendine çeken nadir yerlerden birisidir. Böylesine güzel ilçede tatilinizi geçirmek için, daha ekonomik seçenek olan ev kiralamayı düşünebilirsiniz. Peki nasıl ev kiralayabilir veya satın alabilirim diye dert etmeyin. Çünkü İlçede 23 yıldır Gonenc Emlak gibi tecrübeli emlak danışmanlık şirketi var.Danışmanız kazanç olur. Dileriz tatiliniz keyifli olsun.

Marmaris emlakMarmaris Blog Gonenc Emlak

Bir cevap yazın