En uygun konut kredisi

En Uygun Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Marmaris Gönenç Emlak Şirketi en uygun konut kredisi almak için nelere kikkat etmeli ve ne yapmalı konulu makaleyi gayrimenkul piyasası ile paylaştı.

Gerek internette gerek bankalarda, bir ev almak için çoğunlukla uygun  kredi arayışına gireriz. Kira sorunundan kurtulmak için bulmaya çalıştığımız en uygun kredinin ve onun masrafları maddi bakımdan en düşüğe indirmeyi herkes ister. Ancak bu kredi karşılığı vardır. Mortgage, ipotekli kredi anlamına gelir. Alınan ev için ipotekle bu işlem yapılır. Bilhassa Amerika’da yaygın olan ve ülkemizde de hızla gelişen bir sistemdir. Mortgage sistemi sayesinde ortalama 30 yıl gibi bir vade ile ev alınması sağlanıyor. Sonuçta kira öder gibi gayrimenkul alınabiliyor. Ülkemizde ise 2007’de çıkan bir yasa ile milyonlarca kişi ev sahibi olmuştur. En makul olan mortgage, bankanın kendi içinde aldığı kararlara ve aile bütçesine göre yapılan hesaplamalar doğrultusunda onaylanır.

Yakın zamanda bu tip krediyi kullanarak  ev almayı düşünüyorsanız, bu bilgiler yararlı olacaktır. Kredi kartı öncelikli olmak üzere tüketici kredisi kullanıldıysa, ödemeleri günü gününe yapmak gerekir. Aksi takdirde kredi puanı negatif şekilde etkilenerek, tercih edilen konut kredisini alamamaya neden olur. En uygun olanı ararken, yanlış yapılandırılan ödeme planıyla aile bütçesini dara sokmayın. Eğer sizin harcamalarınız kredinin üzerinde ise ya çekeceğiniz kredi limitini aşağı indirmeli ya da ödeyebileceğiniz şekilde bir planlama talep etmelisiniz. Bankaların ödeme planı sonrası için bütçelerini zorlayan olaylarla karşılaşılır. Bu gerekirse ödeme planına göre ev arayışında olmak daha doğru bir tercih olacaktır.

En Uygun Konut Kredisi ve Banka Geçmişinizin Önemi

Bankalarla geçmişiniz bulunmuyorsa size kredinin çıkma olasılığı neredeyse yok gibidir. Şayet en uygun ev kredisini arıyorsanız, ilk yapılması gereken, bankalarla arada bir bağ kurmaktır. Hangi banka ile çalışıldığından çok, bankalar kurulunda hareketli bulunan bir hesaptır. Bu seçeneği en iyi uygulama sistemi bir kredi kartı edinmektir. Örnek olarak nakit yapılacak ödemeleri kart üzerinden yapmak ve ödemeleri bankaya yapmak bu ilişkiyi kurmayı sağlayacaktır. Bu durum kredi sicilini de pozitif yönde etkiler. En uygun konut kredisi ararken muhakkak yapılması gereken piyasa araştırması ile karşılaştırma yapılmasıdır.

Marmaris emlak konutMarmaris satılık dairelerMarmaris haber

Bir cevap yazın