Konut Kredisi Kullanımı

Gönenç Emlak Şirketi, konut kredisi kullanımı ev satışlarını arttırdı açıklamasını yaparak bu sürecin iyi yönetilmesi gerektiğini belirtti. Araştırmak, değerlendirmek, karar vermek, bu aşamalar özenle irdelenirse başarılı karar vermek mümkündür.

KONUT KREDİSİ İLE EV ALMA
Ev almak için gerekli parayı arayan insanlar çözümü bankalar tarafından sunulan konut kredilerinde buluyor. İnsanlara avantajlı gelen faiz oranlarıyla müşterilerine bankaların sunduğu bu krediler ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Krediden faydalanarak ev satın almak için gerekli adımları sizlere bu makalemizde açıklayacağız.

İlk olarak krediyle ev satın almak isterseniz bir ev seçmeniz gerekiyor. Bunun nedeni konut kredisinin bankaların teminat istediği bir kredi türü olmasıdır. Banka, verilen borç karşılığında söz konusu evi bir süreliğine ipotek altına alır. ilk adım olarak söz konusu olacak evi seçmeniz gerekir.

Neredeyse ev satıl alımında tüm bankaların sunduğu bir kredi türüdür. Burada bütçeye en uygun olan faizi sunan ve şartları en uygun olan bankayı bulup seçmek de oldukça zor bir süreç olmaktadır. Bunun için çeşitli sitelerde size en uygun faiz oranlarını listeleyen bazı siteler vardır. Siteler sizleri şube şube teklif almak için gezmekten kurtarmaktadır. İşte ikinci adımımız teklifleri öğrenip bize en uygun olanını seçmek olacaktır.

Diğer adımımıza geçecek olursak bu adım başvuru adımı olacaktır. Online başvuru yapma imkanınız bulunur. Fakat başvuru ön başvuru ismini alır, önce onay gerektirir. Onay işleminden sonra seçtiğiniz bankanın şubesine giderek ikinci başvuru yapmanız gerekir. İşlem sırasında istenen evraklar yanınızda olmalıdır.

Başvuru yaptıktan sonra banka alacağınız evin ekspertiz değerini belirler. Almak istenen kredi ekspertiz değerine göre verilir.

Son adım ise, kredinizin onaylanması. Krediniz onaylandıysa ilk olarak belediyeye gitmelisiniz. Almak istediğiniz evin vergi borcunun olup olmadığını mutlaka öğrenmelisiniz. Borcu kapattıktan sonra Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nden öncelikle rayiç belgesi almanız ardından randevu alarak tapu işlemlerini başlatmanız gerekir. Görevli kişi gayrimenkulü inceleyip tapu için gerekli işlemleri başlatır. Tapuyu almak amacıyla tapu harcı ödemeniz gerekir. Harcın miktarı genelde evin satıldığı fiyatın yüzde 2’si kadardır.

Tapuyu alınca anlaşması yapılan satış bedelini satıcıya nakit olarak veya banka ile göndermeniz gerekir. Başta söylediğimizi son olarak tekrarlayalım. Önce araştırın. bilgi edinin, bilgilerinizi birbiri ile kıyaslayın, değerlendirin, kontrol ederek, istişare ile kararınızı veriniz. Acele etmeyin. Fakat seri haraket etmeniz önemlidir. Bol şanslar

Selimiye Gonenc EmlakSelimiye Satılık EmlakSelimiye Marmaris

DMCA.com Protection Status

Bir cevap yazın