Marmariste Yat Yarışları

Muğla Marmariste yat yarışları her zaman heyecanla izlenir ve gönül verenler tarafından içtenlikle desteklenir. Sporu yaşam tarzı olarak benimseyenler uzun yaşar diyorlar. Doğru mudur bilemeyiz. Ancak; spor yapanların mutlu ve sağlıklı olduğu herhalde tartışılmaz. Marmaris Uluslararası Yat Kulübü 1992 yılında Marmarisli yatçılar tarafından kuruldu. 200 civarında üyesi bulunan kulüp ayni zamanda yat Festivali Organizatörüdür. 4-5 Mart, 2017 ERGO MYIC III: ayak yarış takviminden duyuruldu
.
Şampiyon
Geçen yıl İKÇÜ yani İzmir Katip Çelebi Üniversitesi yelken takımı ile büyük bir şampiyonluk elde etti. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Campus Cup yelken yarışlarında birinci oldu. Şampiyonluğu ile herkesi gururlandırdı.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından düzenlenmiş olan Campus Cup’ta İKÇÜ şampiyonluğu elde etti. 8. olarak bilinen Campu Cup yelken müsabakalarında IRC 0,1,2,3,4,5 kategörileri içerisinde yaklaşık olarak 30 ekip yarışa katıldı. Bu ekipler arasında bulunan İKÇÜ Yelken Takımı IRC-5 kategorisi için yapılmış olan yarışın ikisini de birincilik ile galip tamamladı. Böylece şampiyonluk kupasına uzanan taraf olmaya hak kazandı.

Oldukça çekişmeli, zor bir kategori içerisinden iki kez birinci olarak şampiyon olan takımın ekip takım oyuncuları ise, başarıdan sonra göz yaşlarını tutamadı. Çok iyi bir şekilde 8. Campu Cup için ne kadar ciddi bir şekilde hazırlandıklarını herkese gösterdi. İKÇÜ şampiyonluğu elde etti. Çok büyük bir sevinç yaşandı. Yaşanan sevinç anlarında Rektör Yardımcısı olan Profesör Doktor Turan Gökçe, Rektör olan Profesör Doktor Galip Akhan ile takım kaptanlığı yapan Arya Kanmaz arasında duygusal anlar yaşadı.

İKÇÜ için büyük galibiyetin mimarı olan yelken spor takımı oyuncularını ise; Kardelen Türközü, Ekin Güneş Er, Furkan Kallioğlu, Cem Karaca, Tolga Tümer, Utku Nalbant, Efe Kanter oluşturdu. Sporcuların yaptığı açıklamalarda ise ortak bir görüş vardı o da İKÇÜ bulunan iddiasını, başarısını ortaya koymuş, alınan başarıların devamı tamamen gelecektir olarak görüldü. İKÇÜ şampiyonluğu CENTURION 42 model Akdeniz isimli teknesiyle kazandı. Teknen sahibi ise, Bülent Açıkyıldız mutlulukta payına aldı. Olağan üstü başarının baş rollerinde bulunan sporculara birbirinden güzel ödüller verildi.

Fakat söylemek gerekiyor ki onlar için verilen ödüllerden daha değerlisi 8. Cumpu Cup Yelken Yarışları içerisinde alınan şampiyonluktur. Daha nice başarıları beraberinde getirecek olarak görülen genç sporcular oldukça büyük bir başarıyı elde etmiş ve İKÇÜ şampiyonluğu elde etti başlığı altında buluşarak şampiyonluklarını herkes paylaşmışlardır. Bakalım sonra ki Cumpu Cup şampiyonu kim olacak?

Kaynak: Marmaris Haber, Marmaris Blog, Marmaris Emlak Bulteni

Bir cevap yazın